З метою виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод представники Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області (далі – РОВР у Волинській області) щороку беруть участь у засіданнях Уповноважених Урядів обох країн щодо реалізації положень вказаної Угоди, нарадах ряду українсько-білоруських робочих груп.

28-30 серпня 2019 року у с. Любязь Любешівського району Волинської області відбулась зустріч українсько-білоруської робочої групи з питань експлуатації Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу.
На засіданні головував Мушка Геннадій Григорович – заступник начальника РОВР у Волинській області, керівник української частини Робочої групи, також прийняв участь у нараді начальник Ратнівського міжрайонного управління водного господарства Тимощук Михайло Іванович.
Керівники прийняли відповідні рішення:
- продовжити здійснювати контроль за дотриманням Правил експлуатації Білоозерської водоживильної системи Дніпро – Бузького каналу;
- інформувати Уповноважених на найближчому засіданні про можливість руйнування споруди в період проходження паводку у 2020 році;
- з метою створення сприятливих умов для зупинки процесу розмноження прибережної водяної рослинності звернутися до науково технічної ради НПП «Прип'ять – Стохід» для узгодження разового скиду води із озера Біле, та інше.

3 вересня 2019 року в режимі відеоконференції було проведено чергове засідання українсько-білоруської робочої групи спільного використання водних ресурсів, проектування, будівництва та експлуатації водогосподарських об'єктів.
Українську делегацію очолював Кравчук Ростислав Сергійович – в.о. начальника РОВР у Волинській області, керівник української частини Робочої групи.
Керівники делегацій прийняли відповідні рішення:
- продовжувати здійснювати обмін інформацією про проведення проектування та будівництва водогосподарських об'єктів в басейнах транскордонних річок, а також розгляд проектів будівництва (реконструкції), що впливають на стан транскордонних водних ресурсів;
- відкласти консультації з перерозподілу стоку в водотоках Чорнобильської зони відчуження в обхід радіоактивного забруднення територій до відновлення водного режиму;
- затвердити План співробітництва між водогосподарськими організаціями прикордонних територій України (Волинська, Житомирська, Рівненська області) та Республіки Білорусь (Брестська область) на 2020 рік.

4-5 вересня 2019 року у м. Пінськ (Республіка Білорусь) за участю начальника Ковельського міжрайонного управління водного господарства Грижука Валерія Васильовича відбулося засідання українсько-білоруської робочої групи по охороні і контролю якості вод.
Основні напрацювання учасників зустрічі:
- результати моніторингу поверхневих та підземних транскордонних вод та інформація про обмін даними;
- підведені підсумки роботи Робочої групи за звітний період;
- узгоджено програму моніторингу транскордонних вод та єдині підходи при обміні інформацією;
- узгоджені плани спільних відборів поверхневих та підземних вод;
- наголошено про необхідність надання українській стороні інформації про стан розробки родовища «Хотиславське».

5-6 вересня 2019 року в м. Пінськ відбулась Х нарада Уповноважених Урядів Республіки Білорусь і України з виконання Угоди про спільне використання і охорону транскордонних вод. На нараді головував Хмель Андрій Валерійович - Уповноважений Уряду Республіки Білорусь з виконання Угоди, заступник Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь. Від імені Української Сторони учасників Десятої наради Уповноважених Урядів привітав Хорєв Михайло Юрійович - Уповноважений Кабінету Міністрів України, перший заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України. Від РОВР у Волинській області в нараді взяли участь Кравчук Ростислав Сергійович та Мушка Геннадій Григорович.
За результатами обговорення Уповноважені Урядів вирішили:
- Сторонам забезпечити експлуатацію Білоозерської ВЖС відповідно до Правил;
- українській Стороні забезпечити постійний моніторинг технічного стану Вижівського водовипуску;
- інформувати Білоруську Сторону про хід розробки наукового обгрунтування щодо встановлення ступеня заростання, явища евтрофікації, а також вивчення гідрологічного і гідробіологічного режиму системи озер Святе-Волянське-Біле;
- відкласти консультації з питання перекидання стоку Погонянського і Уласовського каналів до відновлення відповідного водного режиму на даній території;
- та інше.
Українсько-польське співробітництво здійснюється у рамках реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах від 10.10.1996 року.

4-6 червня 2019 року в с. Болестрашичі, поблизу м. Перемишль (Республіка Польща) відбулось засідання українсько-польської робочої групи з питань планування прикордонних вод. Від РОВР у Волинській області прийняв участь у заході заступник начальника Мушка Геннадій Григорович.
На зустрічі розглядалися та обговорювалися наступні питання:
- Представлення інформації стосовно змін в нормативних документах в галузі водного господарства в Україні та Республіці Польща у 2018-2019 роках.
- Актуальні напрямки роботи в галузі планування та управління водними ресурсами в Україні та Республіці Польща.
- Узгодження механізму співробітництва на прикордонних водах з урахуванням органів управління водними ресурсами України та Республіки Польща.
- Інформація стосовно підготовки та реалізації проектів в басейні Західного Бугу і Сяну.
- Інформація про об’єми забору води та скиди стічних вод у басейнах річок Західний Буг і Сян у 2016-2018 роках.
- Представлення документів, які будуть розглянуті та затверджені на Засіданні Українсько-Польської Комісії з питань прикордонних вод (пропозиції записів до Протоколу, звіт Групи ПЛ про виконання плану роботи, проект плану роботи Групи ПЛ на 2020 рік).
- Співпраця між БУВР Західного Бугу та Сяну та Регіональним управлінням водного господарства у м. Люблін.

25-26 червня 2019 року у м. Хелм (Республіка Польща) відбулася нарада українсько-польської робочої групи з питань охорони прикордонних вод від забруднень. Українську делегацію очолював начальник Ковельського міжрайонного управління водного господарства Грижук Валерій Васильович.
Основні напрацювання учасників зустрічі:
- Підведено підсумки роботи за звітний період, актуалізовано план роботи в 2019 році, обговорено план роботи на 2020 рік.
- Представлені методи проведення моніторингу та оцінки якості, води, прийняті у Польщі та Україні.
- Представлені результати проведення моніторингу поверхневих вод на транскордонних ділянках та інформаційний обмін даними.
- Представлено результати спільних та одномоментних відборів транскордонних вод та між лабораторних порівняльних аналізів в 2018 році, та обговорено план спільних відборів проб в 2019-2020 роках.
- Здійснено обмін даними антропогенного навантаження у водозбірних басейнах прикордонних річок.

28-30 серпня 2019 року у м. Варшава (Республіка Польща) відбулось ХVIII засіданні Українсько-Польської комісії у справах прикордонних вод. Під час зустрічі Уповноважені обох країн, Ірина Овчаренко від української сторони та Анна Москва від польської – обговорили результати роботи спільних робочих груп в напрямках охорони прикордонних вод від забруднення, протиповеневого захисту, регулювання та меліорації, гідрометеорології та гідрогеології.
Від РОВР у Волинській області прийняв участь у заході Грижук Валерій Васильович.