Водогосподарська обстановка

За даними Волинського гідрометцентру на річці Прип’ять у Ратнівському і Любешівському районах та річці Стохід у Любешівсьому районі внаслідок значних опадів у вигляді дощу та снігу в кінці грудня 2020 року та в січні цього року триває зимовий паводок. Води в цих річках вийшли на заплави і наближаються до відміток, при яких починається затоплення та підтоплення територій населених пунктів та сільськогосподарських угідь.

Незважаючи на проведені водогосподарниками підготовчі роботи можливе підтоплення (затоплення) окремих територій сільськогосподарських угідь і присадибних ділянок в населених пунктах, а саме:

- у Ратнівському р-ні (Ковелському) – 6 населених пунктів – с. Щедрогір, с. Підгір′я, с.Тур, с.Заболоття, с. Річиця;

- у Любешівському (Камінь-Каширському) – територій 8 населених пунктів – с. Зарудчі, с. Заріка, с. Хоцунь, с. Цир, с. Седлище, с. Бучин, с. Велика Глуша та с. Мала Глуша;

- у Камінь-Каширському – територій 4 населених пунктів – с. Видерта, с. Хотешів, с. Бузаки та с. Ворокомле.

З метою ліквідації збитків від шкідливої дії вод, водогосподарськими організаціями РОВР у минулому році виконані наступні практичні і організаційні заходи:

- очищено від замулення майже 74 км міжгосподарських та 15 км внутрішньогосподарських каналів;

- відремонтовано 229 гідротехнічних споруд; 7,5 км державних захисних дамб; 

- підготовлено до роботи  44 польдерних насосних станцій та 14 відомчих тимчасових водпостів;

- виданий Наказ щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2021 році, яким затверджений план заходів, склад комісії РОВР у Волинській області з питань надзвичайних ситуацій;

-  підготовлено до роботи 16 аварійних бригад в кількості 149 чоловік, за якими закріплено 52 одиниці техніки (екскаватори, бульдозери, автомобілі та інші);

- станом на 01.02.2021 року в матеріальному резерві водогосподарських організацій є:         щебінь – 65 м3, камінь бутовий – 20 м3, пісок – 10 м3, мішкотара – 1407 шт. (при розрахунковій потребі – понад 12 тис. шт.), лісоматеріали – 10 м3 та інші матеріали і шанцевий інструмент, всього на суму – 348,5 тис. грн., що складає 22% від нормативної потреби.

Зважаючи на вищесказане, 03 лютого 2021 року відбулось чергове засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому затвердили "Регіональний план основних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році".

Роботи щодо безаварійного пропуску паводка та повені продовжуються.