Засідання комісії

11 лютого 2021 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин. Відповідно до порядку денного розглядалось звернення Ратнівської селищної ради від 08.02.2021 року № 487/01-44 щодо запобігання недопущення підтоплень земель сільськогосподарського призначення. У роботі комісії взяв участь в. о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук, який поінформував, що перераховані меліоративні канали МК-16, МК-18 Прип’ятської осушувальної системи знаходяться на території Ратнівської селищної ради Здомишельського старостату  відносяться до міжгосподарської меліоративної мережі та перебувають на балансі  Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, потребують капітального ремонту (очистки русла від наносів до проектних параметрів). В поточному році передбачено розробити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт даних каналів, провести експертизу та надати пропозицію Держводагенству щодо включення їх до переліку об’єктів 2022-го року, які фінансуються з Державного бюджету, при умові співфінансування з місцевих бюджетів та залучення коштів землекористувачів, які використовують меліоровані землі в розмірі не менше 50 % від вартості робіт.

Щодо каналів внутрішньогосподарської мережі К-16-1, К-16-2, К-16-3, К16-4, К-18-1, К-17, то вони також потребують капітального ремонту. Між Ратнівською селищною радою та РОВР у Волинській області є домовленість щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на їх відновлення, при умові взяття цих каналів на баланс Ратнівської ОТГ.

Результатом проведення комплексу робіт з капітального ремонту вищезгаданих меліоративних каналів буде запобігання затоплення та підтоплення меліорованих с/г угідь на площі 800 га та ефективне їх використання.