З Днем української писемності на мови!

З Днем української писемності на мови!

9 листопада – День української писемності та мови, свято, яке щороку відзначається в Україні. За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Цікаві факи про українську мову.

Українська мова виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюх, наша мова сформувалась ще в Х-ІV тисячоліттях до нашої ери і походить вона зі санскриту.

Перша згадка. 448 р. візантійській історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі в гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.

Сучасна українська мова має близько 256 тис. слів.

Найспорідненіша до української мови білоруська мова. Далі йдуть чеська, словацька та польська. Російська мова за схожістю до української посідає аж 13 місце.

Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю та третє за красою лексики.

В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

Доброта нації навіть в словах, тобто наша мова багата на зменшувальні форми. Навіть слово «вороги» має зменшувально-пестливу форму, яка виживається в гімні України: «… згинуть наші вороженьки, як роса на сонці».

Українську мову офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Відтак його вважають основоположником нової української мови.

Мова – це душа народу.

Шануймо та бережімо нашу «солов’їну».